A fost odată, ca niciodată, că dacă nu ar fi nu s-ar povesti. Hmm`. Un început banal ca în toate povestioarele spuse de părinţi seara, pentru a adormii copii. Dar povestioara mea e aşa de tristă. Deci copii e timpul pentru somn ;x. Cum era de aşteptat. Tot citiţi asta. Dar copilul din mine a adormit deja visează la o lume mai bunăăă !!!
Şi cum era de aşteptat să încep cu altceva şi să termin cu ceva trist . Hai să începem.
Povestioara de searăăă ;x !!
` Bunăă dimineaţa soare ! `
Luna îşi deschide ochişorii trezit de o rază de soare care bătea în ochişorii ei mici dându-şi seama că a dormit prea mult, acum e timpul ca Soarele sa vegheze lumea asta rea .
Soarele îşi îndreaptă razele către geamul unei fete, dar ea se trezise de mult îşi aprinsese ţigarea şi încerca să sune pe cineva [acel cineva special.Iubitul ei.] . Dar el admira o poza cu o alta fata foarte drăguţă, în timp ce se îmbrăca şi telefonul suna în continu, vibrând pe pătura moale şi călduroasă. Ei erau împreună doar pe mess şi la telefon, se cunoscuseră cu ajutorul unei prietene, începuseră sa vorbească şi să se iubeascăă !
Fata îşi aprinsese încă o ţigare după care îşi luase geanta şi plecase la scoală. În drum spre scoală o sună el :
- Da ? Am văzut că m-ai sunat !
- Mdaa. Te-am sunat. Am vrut să văd dacă te-ai trezit şi să-ţi zic că te iubesc !
- A.. Credeam că ai ceva mai important ..
- Asta nu e important ?
- Ba da ma ! Unde eşti ? Cu cine ?
- Sunt în drum spre şcoală. Cu nimeni !
- A.. Bine. Eu nu mai pot să vorbesc că intru în şcoală.
- Ok`. Nu-i nimic. Vezi ce faci ! Ai grija de tine !
- Bine. Şi tu ! [închizând telefonul]
- Te iubesc !
`Beep. Beep. Numărul apelat a închis.`
Fata işi continua drumul către şcoală, fară să ştie că defapt iubitul ei era cu altă fată,acasă la aceasta, dar el zisese că este la scoală. Începuseră orele. Fata în fiecare ora ii trimitea mesaje şi în fiecare pauză încerca să-l sune dar fără rost. El nici măcar nu se deranja să raspundă, era ocupat c-o `fată uşoară` . Ultima pauză şi fata izbugneşte în plâns sub privirile uimite ale colegilor. Toţi încearcă s-o facă să-şi revină, dar ea era speriată continua să creadă că îi s-a întâmplat ceva iubitului ei. Iese de la şcoală, în drumul spre casă îşi aprinde mi de ţigări, gândindu-se că aşa poate îşi revine. Dar nu. În mijlocul străzi leşină. Oamenii care o văd o duc direct la spital. Dar fără rost. Ea îşi revine exact în faţa spitalului , iar unul se oferă s-o ducă acasă. Ea ii spune o adresă greşită şi o lasă în parcul din cartierul unde locuia. Ea işi aprinde dinou multe ţigări fără să-i pese dacă cineva o vede sau nu. Inima ei nu rezista atâta suferinţă dar încă nu cedase.
Se făcuse 00:00 când băiatul se gândeşte s-o sune dar înainte un prieten venise pe la el şi băutura începuse să curgă iar curvele să-şi facă treaba.
03:05 Fata ajunge acasă părinţii ei speriaţi o întâmpină cu cea mai mare dragoste. Văzând starea în care era, o roagă să meargă cu ei la spital, dar aceasta refuză. Îşi lasă părinţii uimiţi de starea în care era afară, iar ea işi continua drumul către calculator, unde intră pe messenger.
Observă ceva ciudat. Băitul era pe mess, iar la status avea ` Sunteţi atât de bune în ceea ce faceţi, sunteţi nişte prinţese `, idle for 5 hour, 25 minutes.
Ea îşi începe un nou pachet dar era ultimul. Inima ei nu mai rezista... Lesinăăăă! având poza cu el în mana şi melodia lor ascultând-o. Părinţii gândindu-se că doarme, o lasă aşa . Dar ea murise de multe ore.
A doua zi, băiatul vede apelurile şi încearcă să-şi găsească minciunile pe care să i le zică. Dar ea nu răspunde. El se gândeşte că ea e supărată şi vrea să se răzbune... Dar când vede pe profilul ei de facebook că toţi prieteni ii scriu pe profil ca le pare rău pentru că a murit. El işi revine din ameţeala pe care o avea din cauza bauturii şi o sună pe cea mai bună prietenă a iubitei lui. Aflând adevarul hotărăşte să se sinucidă......
The end!