Filmu' ăsta mi se pare cunoscut,
Ăsta nu e visul pe care l-am avut,
În care tu mă pupi şi mă iubi-iubi mult, nu!
În visul ăsta plouă şi e trist.
Da' crezi că mă-ncălzeşte cu ceva
Da' crezi că mă-ncălzeşte cu ceva
Că eşti tu soarele meu?
Că doar îs mereu aşa
Spui că e numai vina mea,
Atunci dă-mi inima înapoi sau ce-a rămas din ea.
Intri în viaţa mea, îmi dai lumea peste cap,
Cum fac americanii în Irak!
Uite cum se-ntunecă cerul,
Uite cum se-ntunecă cerul,
Când văd că ţi-ai golit iar şifonierul
Cineva îmi fură oxigenul,
Și eu nu mai am aer când dau în faze de genu' .