Iti pare rau..

Iară o luăm de la-nceput, da' stai! 
Filmu' ăsta mi se pare cunoscut, 
Ăsta nu e visul pe care l-am avut,
 În care tu mă pupi şi mă iubi-iubi mult, nu!
 În visul ăsta plouă şi e trist.
Da' crezi că mă-ncălzeşte cu ceva
Că eşti tu soarele meu? 
Că doar îs mereu aşa
Spui că e numai vina mea, 
Atunci dă-mi inima înapoi sau ce-a rămas din ea.




Intri în viaţa mea, îmi dai lumea peste cap, 
Cum fac americanii în Irak!
Uite cum se-ntunecă cerul,
 Când văd că ţi-ai golit iar şifonierul
Cineva îmi fură oxigenul, 
Și eu nu mai am aer când dau în faze de genu' .