Tu ai stat defapt în acelasi loc, dar cu altă fată.
Tu ai început s'o uiţi ca şi cum ea nu însemna nimic pentru tine.
Dar ea te aştepta în continu, în acelaşi loc fără să ştie că defapt tu nu vei mai venii.
Dar într'o zi ai trecut pe lângă ea, după atâta timp. Ea era în acelaşi loc, iar tu cu alta de mână.
Dar ea, nu s'a uitat la ea, s'a uitat doar în ochi tăi ce i'au spus clar că nu o iubeşti. A plecat plângand, iar cea de langă tine te'a luat la intrebări, iar tu nu ai răspuns la nimic, gândindu'te încă la aceea fată care te'a făcut să nu mai pleci din acel loc.
Dar prietena lui l'a parăsit, el a rămas în acel loc, aşteptând aceea fata.
Ea chiar începuse o nouă viaţă, împreună cu alt băiat. Surprinzător, trec prin acel loc, de mână. El îi priveşte. Dar se opreşte, se îndreaptă cu capul plecat către locul lor.
Ea văzând asta. S'a dus direct la el şi l'a sărutat, ca şi cum nimeni până acum nu o făcuse.
Ea îi şopteşte la ureche ' El nu contează pentru mine, eu te'am iubit mereu, când te'am văzut cu ea,chiar dacă am plecat, am crezut că tu te vei intoarce mereu, ştiam că această zi va venii, ştiam că iubirea noastră nu avea cum să moară, e prea puternică. Eu .... te iubesc ! ' ♥

