Mă înec în suspine,
Şi'n dorul de tine.
Nu contează că vine,
Doar tu exişti pentru mine..
Încerc să fac tot posibilu,
Pierdându'mi de tot controlu.
Să mă înec în vise,
Şi'n zâmbete false.
Pentru tot ce'a fost,
Sfârşindu'se prost,
C'a fost prea anost.
Încerc să plec, în vis,
Că asta'i tot ce ţi'am promis.
Va venii odată,
Clipa aşteptată.
Când vom fi unul lângă altul,
Şi nu tu cu alta, şi eu cu altul..
Dorul nu'l pot stinge,
Dar tu mă poţi distruge.
Mi de kilometrii, ce ne despart acum,
Mi de lacrimi şi ură oricum,
Avem în noi doi,
Ca doi săraci, rămaşi goi..
Pentru tot ce am făcut acum,
Aş vrea să zic oricum,
Că oricum tu şti,
Dar nu'ţi doreşti,
Aceleaşi minciuni inocente,
Spuse în glumă de acele fiinţe absente,
Din lumea aceeasta, prezenţe în lumea lor,
Pentru că aici totul incolor, dar acolo color.
p.s. : Te iubesc !