Pete de lacrimi ..


Mă abţin să nu zic adevărul, să nu rănesc ...
O fac mereu când inima îmi bate tare, si doare...
Dar de data asta e altfel,
Mai bine termin, înainte să înceapă. 

Plictisită de viaţă. De mine.
Simt cum timpul meu s'a terminat brusc. 
De fapt eu nici nu începusem să'l consum. 
E o lume mică,
În care nimanui nu'i pasă
Dacă eşti bine,
Sau dacă trăieşti !
E o lume monotonă,
Ce ziua apare luna,
Iar noaptea minciuna...