Limba-i mută,
Sărută.
Ochii sunt roșii și umezi,
Te privesc cum dansezi,
În ploaia rece ce-ți pică pe piele,
Pe buzele..
Inima pulsează sânge otrăvit,
Îmi admiri zâmbetul zugrăvit ?
Ne lăsăm duși de val,
E doar un sentiment fără egal.
Limba-i mută doar ochii vorbesc,
Plutesc, Zâmbesc și tot ei te iubesc.
Amețesc.
E fals, totul,
E doar visul, dorul și cuțitul,
Ce mi-l înfigi în inimă,
La sfârșit de rimă.
Și mă alungi departe.
Cu lacrimi ofilite,
Pe pielea umedă, uscată de soare,
Ca cerul negru ce simți că moare.
Sărută.
Ochii sunt roșii și umezi,
Te privesc cum dansezi,
În ploaia rece ce-ți pică pe piele,
Pe buzele..
Inima pulsează sânge otrăvit,
Îmi admiri zâmbetul zugrăvit ?
Ne lăsăm duși de val,
E doar un sentiment fără egal.
Limba-i mută doar ochii vorbesc,
Plutesc, Zâmbesc și tot ei te iubesc.
Amețesc.
E fals, totul,
E doar visul, dorul și cuțitul,
Ce mi-l înfigi în inimă,
La sfârșit de rimă.
Și mă alungi departe.
Cu lacrimi ofilite,
Pe pielea umedă, uscată de soare,
Ca cerul negru ce simți că moare.