Lonely Hands ..

Limba-i mută, 
Sărută. 
Ochii sunt roșii și umezi, 
Te privesc cum dansezi, 
În ploaia rece ce-ți pică pe piele, 
Pe buzele.. 
Inima pulsează sânge otrăvit, 
Îmi admiri zâmbetul zugrăvit ? 
Ne lăsăm duși de val, 
E doar un sentiment fără egal. 
Limba-i mută doar ochii vorbesc, 
Plutesc, Zâmbesc și tot ei te iubesc. 
Amețesc. 
E fals, totul, 
E doar visul, dorul și cuțitul, 
Ce mi-l înfigi în inimă, 
La sfârșit de rimă. 
Și mă alungi departe. 
Cu lacrimi ofilite, 
Pe pielea umedă, uscată de soare, 
Ca cerul negru ce simți că moare.