Parcă-i un deceniu, parcă cu fiecare secundă mi se pare că încă un an greu trece...
Nu-mi găsesc cuvintele, nu vezi ?
E greu când simți că abandonezi,
Ceva ce n-ai avut vreodată,
Ceva ce nu cred că o să am niciodată.
Aș vrea să termin scrisul acum,
Dar simt cum mă înec în fum.
Te-aș întreba ceva, orice,
Dar fiecare răspuns ar fi doar, ace,
Și acele ace-nfipte-n inimă,
Nu crezi că deja o dăm în crimă ?
M-ai ucis, cu tot, suflet și trup...
„ Vero? mi manchi? chi? ”.
Google. Nu încerc să învăț, nu vreau să am mereu cuvinte în minte care îmi aduc aminte de tine.
Dor de tine.
Mă înec în suspine,
Când tu deja ai uitat de mine,
Nu te îngrijora-mi e bine.
