„Versurile curg pe hârtie şi sunt toate despre noi. Despre toţi km străbătuţi ca să fim noi amândoi. Despre tot ce ne apropie deşi distanţa ne desparte. Despre toate lucrurile care când ne vedem devin realitate. Și n-am să uit niciodată prima întâlnire sau primul sărut. Clipele când trebuia să plec,atât de mult m-au durut. Cuvintele spuse în grabă,noaptea subit au dispărut. Sentimentele ţinute vi la ultima dată când ne-am văzut.. Am avut acelaşi loc de întâlnire : autogara aglomerată. Şi-au urmat întâlniri pe ascuns,ferindu-ne de al tău tată. Au fost şi certuri,despărţiri,dar o împăcare minunată. Şi-am trecut peste tot purtându-ne o dragoste adevărată. Nu ne-am văzut săptămâni,am stat si zile întregi împreună. De dimineața devreme până când soarele stătea să apună. Am petrecut ore întregi doar ținându'ne de mână. Și dragostea noastră a crescut cu fiecare zi,cu fiecare lună..De ce ca să fiu fericit trebuie să parcurg trei orașe? De ce când trebuie sa vi la mine știu ca nu o să te lase? De ce nu suntem din același oraș și asta chiar e aiurea. Sunt întrebări care mi le pun atunci când îți întâlnesc privirea.. Dar nu trebuie să renunțăm unul la altul oricât de greu ar fi. Că am trecut prin prea multe ca să ne dam bătuți acum și știi.. Că voi face ce'mi stă'n putere sa te aduc aproape de mine. Să ne bucuram de tot ce n'am avut parte și cauza suspine. Suspin după clipele împreună dar trebuie să fim puternici. Că sunt mulț care nu ne dau șanse,sau mai sunt ironici.. Dar ei habar n'au că pe noi ne leagă ceva mult prea intens. Ceva ce face ca orice obstacol să pară fără sens. Am un regret ca nu sunt lângă tine atunci când ți'e rău. Sa te sărut..dar mă găsești în sufletul tău.”
Esra - Relație la distanță. Versuri. :)
