Respir în rime..




Mă afund în minciuni şi'n zâmbete false,
Nu pot să respir, am sentimente arse.
Mă sufoc de tot cu ura pe care mi'o porţi,
Mă înghite întunericul şi nu mai găsesc porţi.
Să ies, să trăiesc, să râd, să uit!
Dar mă trage'n jos, într'un loc bântuit,
Ce frica mă omoară,
Îar eu pentru tine sunt doar o povoară.
Adorm plângând, într'un pat de sânge,
Simţind cum inima mi se frânge.
Şi rămân doar amintiri, ce se uită..

Respir, dar nu trăiesc,
Râd, dar nu zâmbesc,
Nu'ţi pasă dar totuşi te iubesc!  


Bine, plec, stai liniştit, 
Mă întorc în aceea lume, 
Plină de sânge şi de râme..

Am vrut să nu renunţ, să nu plec încă,
Dar inima simt cum se mănâncă.
Răman frimituri şi sânge,
Şi un copil ce plânge.
Aştept cu nerăbdare, să t'întorci,
Să vezi ce'a mai rămas de atunci.
Aştept o rază de soare,
Ce o să ucidă întunericul,
Aştept o urmă de iubire şi'o ninsoare,
Închei aici, blogul şi totul !