O nouă speranță. După ce altele s-au ucis, una câte una. -.-
Stau într-o liniște mortală.
Să fie ăsta motivul tristeții mele?
Aberez. Aștept. Noaptea asta pare a fi fatală.
Încă nu mă gândesc la consecințe și la belele.
Nu că nu mi-ar fi frică de ele.
Continui să stau să visez o noapte întreagă.
Simt cum inima visul îmi neagă.
Plutesc încă în vis. Nu mă pot trezi.
E prea frumos, a fost prea frumos azi.
Dar stai. Acum de ce mă simt ca și cum a plecat ceva din mine?
Visul. Răbdarea. Se termină. Cred că-i cazul să iau vitamine.
O doză de vise. o.O
S:- Dispari! Ce cauți în mintea mea?
A:- Iubire ^.^ .
S:- Te rog. Termină. Aberezi. Plâng. Vei pleca și tu și-mi vei face rău la fel ca el. Mâine nu vei mai fi aici.
A:- Mă vei găsii.
S:- Stai. nu pot aștepta atât, vreau acum. Să putem să dispărem împreună.
A:- Dar nu se v-a întâmpla niciodată. Uită-mă.
S:- Stai ! Nu pot. De atunci mă tot gândesc la tine. Nu poți pleca așa!
A:- Nu te-am făcut eu să te gândești. Eu doar te-am privit.
S:- Și eu ți-am răspuns. Nu poți să dispari, nu știu unde să te caut..
A:- Oriunde, caută-mă și mă vei găsii, sper să nu fie prea târziu. Dar sigur vei fi. Ști unde stau, dar niciodată nu vei venii. Știu asta. Glumești. Privește băiatul ce-l ți captiv în aceea căsuță. Pe el îl iubești, nu......
S:- Nu. Taci. L-am iubit, dar nu pot să-l mai iubesc. Iubirea asta îmi face rău. Privește adevărata față din inima mea, nu ce am afișat prima dată.
A:- E întuneric, ce să văd o.O ?
S:- Tocmai. E frig, ceață, și întuneric. E un loc mort.
A:- ....
S:- Nu vreau să continui ce a început el, pentru că tu ai reușit să-mi redai zâmbetul meu. Privește-mă încă odată. Te rog. Nu pleca! Nu am unde să te găsesc și nici unde să te caut. Așteaptă. Nu plecaaa !
A:- I'm follow you into the dark ..
S:- But ..
P.S. : Fail. But i miss you (already). o.O