Beautiful dream -.-

Stai, trist, sub inima mea, ca un obiect dependent de dragoste. Privește-mă în ochi așa cum faci mereu. Dar de data asta dă-ți seama ce simt eu. Te rog. E târziu știu, două zile au trecut cumplit de repede. Știu că de tot ce te îndrăgostești odată pleacă. Așa cum vei face și tu. Și mint! Taci. Dar de ce îți continui tăcerea, eu am zis că mint, vreau doar să mă privești, să vezi cine sunt și ce vreau. Oprește-te! Glumesc, e doar un vis frumos, la care mă gândesc de fiecare dată când văd un băiat frumos. Plouă încet pe bluza ta albastră și stropi mărunți de ploaie ni se așează pe gene, iar tu mă săruți sub cerul plin de stele. Aberez ^.^ !


Beautiful dream.