Hai ...

Hai să împrăștiem praful iubirii noastre pe pereți, cu scrumul să mozolim geamurile și cu restul iubiri care a mai rămas, hai s-o aruncăm pe cearceaf și pe podea. Hai cu ce a mai rămas să mă săruți pentru ultima dată. Hai să ne iubim pentru ultima dată. o.O Hai după ce-am terminat iubirea să privim liniștiți cum apune soarele pe tavanul nostru. Hai să mă săruți pentru ultima dată pe frunte și să-mi spui „Noapte bună”. Hai să fumăm ultima țigară împreună. Hai să mă înveți să nu-mi pese. Hai să-mi ștergi toate amintirile și să-mi rămână doar cea de acum. Hai fă-mă să tac când vorbesc prea mult c-un sărut.  Hai să murim îmbrățișați și să rămânem fără aer când tot repetăm cele două cuvinte („Te iubesc!”).   Hai te rog fă-o!