Ciocolatăă. o.O

I.

- Îți place de mine ?
- Nu.
- Păi și atunci de ce ai vrut să stai cu mine ?
- Vroiam să-mi iei ciocolată.
- Și dacă îți iau stai cu mine ?
- Nu. Pentru că ciocolata mea s-ar termina după 2 secunde după ce mi-ai da-o.
- Și dacă ți-aș lua numai ciocolată non-stop.
- Nici atunci. Ești urât.
- Bine. Dar puteai să spui de la început.
- Păi credeam că te uitași de dimineață în oglindă.

II.

- Îl placi ?
- Nu.
- Dar de ce plângi ?
- Pentru că mă doare..
- Ce anume ?
- El îmi lua ciocolată. Acum cine mai îmi ia ?
- Vei găsii altul.
- Nu. Altul nu are tată care lucrează la fabrica aia.

III.

 -Tu i-ai dat tot ce ai avut, inclusiv inima ta. El ce ți-a dat ?
- Ciocolată.
- Cum așa ?
- Vezi chestia aia din oglindă ? Iubirea lui pentru mine e așa de mare încât uite cât m-am făcut de la dragostea lui.