- Mă poți privi când plâng, fără să te doare ?
- Da, de ce nu ?
- Fi atent. În fiecare lacrimă e un chip, acel al tău ...
- Și ?
- Dispari, încet încet, din inima mea.
Dragă anonim,
Te rog încetează cu această mascaradă, te iubesc și te-am iubit, mai mult decât pe mine. Te rog termină acum, încetează, te rog. Fiecare cuvânt îl arunci în grabă și nu faci decât să mă tot rănești. Iartă-mă dacă te-am înțeles greșit, dar asta sunt, nu mă pot schimba. Nu știu parcă nu-mi găsesc cuvintele. Nu m-am schimbat. Iartă-mă. Așa e. Eu am greșit întotdeauna, tu niciodată, eu am fost de vină mereu, tu niciodată, eu ... eu ... eu ... te iubesc.
Somn ușor iubirea mea.
